Vill du hjälpa till?

Vi söker medlemmar som vill vara med och utveckla klubbens herrverksamhet. Vi behöver bli fler som hjälps åt. Är du intresserad?
2012 är ett år där fokus blir att svetsa samman våra verksamheter. Jan Mustell, styrelseledamot med inriktning på idrottsfrågorna är tillsvidare ansvarig för samordningen.    

Herrkommitténs huvudsakliga verksamhetsområden:
Herrgolf City, Herrgolf Mosjö
Seriespel H35, H45

Du bestämmer själv hur mycket du vill engagera dig. Det kan t ex vara värd i samband med herrgolfen. Vi behöver hjälp med att arrangera golfresor, trivselaktiviteter och annat som rör vår verksamhet. Du behöver inte vara duktig golfare för att hjälpa till, alla är välkomna. Är du dessutom ny i klubben är det ett utmärkt sätt att komma in i klubblivet och få nya golfkamrater.

Tveka inte att höra av dig!

Kontaktuppgifter:
Jan Mustell
jan.mustell@oru.se
Tel. 073 461  84 14

Tillbakaknapp
Senast uppdaterad: 2012-03-15 09.32 av Annica Lundström

Aktuellt

Samarbetspartners
Vädret i Örebro
Väder från yr.no
Banstatus
Varningsbild
City:Banan är öppen på ordinarie greener. Bilförbud råder tillsvidare. Aktuell banstatus... Drivingrangen öppen 06.00-21.00
Varningsbild
City Pay and play- Öppen för spel på ordinarie greener. Bollränna alla tider.
Varningsbild
Mosjö:Banan öppen för spel på ordinarie greener. Aktuell banstatus... Drivingrangen öppen.
Örebro City Golf & CC: 019-10 11 00      E-post: receptionm@orebrogolf.se